KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13312489
nr 1331 2489
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 61/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 1 juni 2020
kl 19:33:45
450 kr
450 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander